MOJE CESTA K OSOBNÍMU ROZVOJI

Prvotní nápad působit jako terapeut a pomáhat lidem mi přišel spontánně, intuitivně již v mém útlém dětství. Již v této době jsem vnímala své nadání pro tuto práci. Poté tyto myšlenky na delší čas ustoupily a věnovala jsem se jinému oboru, nicméně jsem vždy cítila určitý tah k psychologii, terapiím a koučování.

Významný vliv na mě mělo studium na vysoké škole, kde jsem absolvovala několik semestrů psychologie a tyto hodiny jsem doslova hltala, a tak se ve mně znovu zažehla tato vášeň a začala jsem studovat čím dál víc i nad rámec výuky. Postupně jsem nabalovala další kurzy, knihy, metody.

Svou roli sehrál i můj osobní příběh, kdy jsem v určitě fázi života sama vyhledala kouče a byla fascinována výsledky, které mi tato aktivita přinesla.

Toto vše dohromady podpořilo a umocnilo moje rozhodnutí věnovat se osobnímu rozvoji profesionálně. Doplnila jsem si tedy vzdělání a splnila potřebnou certifikaci pro práci kouče a rozhodla se pro toto povolání.

Osudová homeopatie

V době svých vysokoškolských studií jsem objevila knížku MUDr. Lebenharta Svlékl jsem bílý plášť. Autor v ní popisuje svou cestu od klasické medicíny k homeopatii a ajurvédě. Zároveň vypráví i vlastní autentický příběh. Tato kniha mě zásadně ovlivnila především v tom, že mi ukázala cestu – to, že vlastně mám volbu a mohu se rozhodnout, jak se chci léčit – nesmírně osvobozující uvědomění.

Mně to celé dávalo obrovský smysl a chtěla jsem vědět víc. A tak jsem si podala přihlášku na Homeopatickou Akademii v Praze a započala tak několikaleté krásné a  velmi inspirativní období. Vlastně jsem tenkrát moc nevěděla, do čeho jdu, ale moc jsem nad tím nepřemýšlela a prostě skočila do neznáma. Jako dnes si pamatuji úplně první přednášku. Od první minuty výkladu pana magistra Čehovského jsem totiž cítila obrovský zápal a nadšení z toho, že to je ono, že s tím souzním a že homeopatii žiji a chci předávat dál.

Naučila jsem se celostnímu přístupu ke zdraví a převzala zodpovědnost za svůj život. Zároveň jsem se hodně naučila číst v lidech, protože homeopatie nepracuje jen s fyzickým tělem, ale také s psychikou a osobností člověka a zajímá se o jeho životní příběh, což je mimochodem to, co mě osobně bavilo snad nejvíce. K homeopatii jsem jsem přidala i autopatii a obě metody úspěšně praktikuji i sama na sobě.

Můj osobní rozvoj

Díky homeopatii jsem se znovu naladila sama na sebe a do života mi začaly vstupovat ty správné příležitosti, knihy, kurzy, přednášky, lidé, učitelé. Všechno začalo přirozeně plynout přesně tak, jak jsem zrovna potřebovala k tomu, abych se cítila líp a líp, rozvíjela se a rostla.

Koučovala jsem se, léčila svá emoční zranění z minulosti, nahrazovala své destruktivní mentální programy pozitivními, prováděla léčebné kódy, uzemňovala se, cvičila hormonální jógu a mnoho dalšího. Spoustu z těch technik provádím dodnes, pokud cítím, že je potřebuji.

A jak Vám mohu pomoci?

Články na téma osobního rozvoje si můžete přečíst u mě na blogu a najdete zde mé úvahy, myšlenky, tipy i inspiraci.

Zároveň spolu můžeme pracovat i formou osobních konzultací, pokud cítíte, že potřebujete individuální přístup, a chcete se mnou řešit konkrétní situaci. Moc ráda se stanu Vaší průvodkyní na cestě ke zdravému a šťastnému životu.

MOJE VZDĚLÁNÍ

Jsem absolventkou elitní školy koučů a mentorů Lenky Černé PURE MIND a zároveň certifikovaným koučem metody Emočních rovnic. Během tohoto studia jsem se naučila základům psychiky osobnosti a jejím vlivu na život člověka, také to, jak funguje psychosomatika, základům energetické medicíny, praktické meditační techniky a samozřejmě, jak pracovat s klientem, aby dosáhl svých přání a cílů. 

Součástí výuky byl i praktický výcvik, díky kterému jsem získala potřebné dovednosti, jak správně vést schůzky s klientem a také jak koučovat klienta ve 4 základních oblastech života, kterými jsou vztahy, zdraví, práce a peníze. Zabývali jsem se rovněž vedením klientů při životní a partnerské krizi či v oblasti nízkého sebevědomí. 

Vystudovala jsem obor finanční management na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové.

Jak už název napovídá, kromě ekonomických předmětů bylo mé studium hojně zaměřeno na společenské vědy, komunikaci a práci s lidmi.

Já osobně jsem si z široké nabídky zajímavých předmětů nejvíce zamilovala marketing a psychologii 🙂

 

Svůj zájem o člověka a alternativní medicínu rozvíjím na Homeopatické akademii v Praze.

Úspěšně jsem dokončila své tříleté studium a nyní pokračuji ve vzdělávání v rámci mezinárodního studijního programu pro pokročilé homeopaty Advanced Studies Program in Homeopathy Prague.

Během svého homeopatického studia jsem se dozvěděla také o autopatii. Protože jsem jí chtěla porozumět opravdu do hloubky, absolvovala jsem několik autopatických kurzů, na kterých jsem se podrobně seznámila s touto metodou, její historií, filozofií i s praktickým vedením konkrétních případů.

Jsem absolventkou intenzivního kurzu koučinku - Mindset coaching, v rámci kterého jsem získala další poznatky například z oblasti psychologie, neurovědy, emoční inteligence, komunikace, zdravého sebevědomí, asertivity či práce se stresem a strachem.

Ačkoliv se může na první pohled zdát, že finance nejsou pro náš osobní rozvoj důležité, pravdou je, že pokud se nám finančně nedaří, dříve či později se tato situace promítne do všech ostatních oblastí našeho života, jelikož jsou všechny vzájemně velmi úzce provázány. 

Proto při svých koučovacích schůzkách kladu důraz nejen na vztahy či zdraví, ale i na vaši spokojenost v oblasti peněz. Zabýváme se jednak vaším mentálním nastavením a naladěním se na hojnost a stejně tak vám ráda pomohu také s praktickým finančním plánováním.

Jsem absolventkou vzdělávacího programu Finanční abeceda zaměřeného na praktické finanční plánování například v oblasti investování, úvěrů či pojišťovnictví.

Zároveň mám praxi v oboru financí a realit, díky čemuž neztrácím kontakt s racionálním světem a jsem tu proto i pro ty z vás, kteří působíte v korporátu či pracujete na důležité manažerské pozici.

Své schopnosti a znalosti jsem dále rozvíjela například v rámci těchto projektů:

 • Letní škola Homeopatické akademie pod vedením amerického homeopatického lékaře Dr. Robina Murphyho
 • Kurz autopatie pro pokročilé
 • Autopatická konference pořádaná společností Alternativa
 • Kurz hormonální jógové terapie dle Dinah Rodrigues
 • Konference ŽENY ŽENÁM ŽIVĚ pořádaná Alicí Kirš
 • Online klub ŽENY ŽENÁM
 • Konference "The Best of Pavel Moric" pořádaná Pavlem Moricem, životním mentorem a několikanásobným mistrem ČR v karate

MOJE ZÁJMY aneb Nejvíce mě baví:

 • Řízení (auta 🙂 ) a cestování
 • Příroda a procházky
 • Fotografování
 • Móda a kosmetika
 • Hudba a tanec
 • Knížky
 • Šumava a Jižní Čechy
 • Jaro 🙂