Nemusíš věřit každé myšlence

Občas se až příliš ztotožňujeme s naší myslí a se vším, co nám předhazuje. Je ale dobré si uvědomit, že o tom, jak s myšlenkami naložíme, rozhodujeme my sami 😉 Je to věc volby, kterou myšlenku budeme živit naší pozorností a kterou necháme být a jít bez toho, abychom jí dávali jakoukoliv energii.

Myšlenky přichází spontánně. Nemůžeme ovlivnit, co nás zrovna napadne, a proto nemá smysl se myšlenkám bránit nebo si je zakazovat. Můžeme se však stát nezaujatými pozorovateli vlastních myšlenek 🧚‍♀️ Ponechat si ty, které se nám líbí a jsou nám přínosem 🌸 A nechat (bez nějakého hodnocení) projít a odejít ty negativní a destruktivní, které nám neslouží. Čím méně s nimi budeme bojovat, tím méně budou přicházet.

P.S. 🌼 Moc hezky o tom píše Eckhart Tolle ve svém bestselleru Moc přítomného okamžiku, což je už trochu náročnější literatura, ale určitě stojí za přečtení. Já tu knížku četla už několikrát a pokaždé jsem pochopila víc. Určitě má co předat.

"Mou vášní je osobní rozvoj. Jsem lektorka zdravého životního stylu a homeopatka a pomáhám druhým řešit problémy celostně a od příčiny. Provádím je procesem změny a motivuji na cestě ke svobodnému a naplněnému životu." Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů