Co je osobní rozvoj?

Osobnímu rozvoji se věnuji poměrně hodně let, a to každý den. Asi i proto jej už vnímám jako naprosto samozřejmou součást mého života a vlastně už ani nevím, co to znamená se nerozvíjet 🙂

Před několika lety jsem ale neměla moc velké tušení, co si pod tím pojmem „osobní rozvoj“ mám vůbec představit. Rozuměla jsem tomu nějak tak,  že to je výsada manažerů velkých firem, kteří se koučují, aby v práci podávali jen ty nejvyšší výkony. A vlastně i to je pravda. Nicméně, když jsem s koučováním a osobním rozvojem začínala já sama, pochopila jsem, že práce je jen jednou z mnoha oblastí, kterou můžeme díky osobnímu rozvoji podstatně vylepšit. Zjistila jsem, že v rámci koučinku mohu řešit v podstatě cokoliv, co si přeji ve svém životě změnit. Existuje samozřejmě mnoho směrů jak k tomuto tématu přistupovat a každý máme volbu vybrat si ten nejvhodnější pro nás. A tak jsem sama sobě položila otázku…

„Co vlastně pro mě znamená osobní rozvoj?“ 

Zjistila jsem, že osobní rozvoj je pro mě cokoliv, co mě posouvá dál, co zlepšuje můj život, díky čemu cítím radost a co mi dává smysl. Je to něco, co se mnou rezonuje, s čím souzním. V průběhu života se jeho konkrétní podoba mění. To je dáno tím, že když splním určitý svůj cíl, objeví se pro mě další, nový. A tak je to, cítím, správně. Protože o tom je ten vývoj. Také je to věc priorit, na čem konkrétně chceme v danou chvíli pracovat. Vyvíjíme se, učíme, a tak je v pořádku, že i naše hodnoty jsou v průběhu času jiné.

Osobním rozvojem může být péče o zdraví, četba knih, sport, vyrovnání se s minulostí, zdravé stravování, péče o pleť, móda, dělání toho, co nás baví, vytváření útulného domova, překonávání strachů, aktivní práce na splnění našich snů, harmonizace našich vztahů, cestování, jakákoliv seberealizace, vzdělávání a cokoliv dalšího, co dává našemu životu velký smysl. Pro každého z nás je to něco jiného a to je v pořádku, protože všichni jsme originální bytosti s jedinečným posláním.

Já osobně cítím smysl života v lásce, radosti, zdraví, naplnění a v bytí sama sebou. Aktivně pracuji sama na sobě a stále hledám cesty jak zkvalitnit svůj život a být lepším člověkem. Každá ta cesta mě přivádí blíže ke mně samotné, učí mě poznávat sebe sama. Některé metody používám dlouhodobě, jiné sehrají třeba jen krátkou, avšak důležitou roli. Řídím se svou intuicí, a tak ke mně ve správný čas přijde to, co je pro mě v danou chvíli nejlepší.

Mou životní touhou a posláním je pomáhat, inspirovat a motivovat druhé. Baví mě předávat dál to, co mně osobně na mé cestě pomohlo, podělit se o své zkušenosti. Protože i já sama se nechávám inspirovat příběhy jiných, které se mnou souzní.

A proto jsem založila projekt Tvůj osobní rozvoj, jehož cílem je inspirovat a podpořit každého, kdo chce jít svou cestou, růst a plnit si své sny.

Tak ať se Vám tu líbí a najdete tady to, co právě potřebujete 🙂

Kristýna ♥

"Mou vášní je osobní rozvoj. Jsem lektorka zdravého životního stylu a homeopatka a pomáhám druhým řešit problémy celostně a od příčiny. Provádím je procesem změny a motivuji na cestě ke svobodnému a naplněnému životu." Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů